VZTAHY A KOMUNIKACE V RODINĚ

PRAKTICKÁ VŠÍMAVOST

ZAKOTVENÍ VE SKUTEČNOSTI

EMPATICKÉ ZACHÁZENÍ S EMOCEMI

  24.9., 22.10., 12.11.2019

náhradní termín je 26.11.

 

všechna setkání

17:00 – 20:00

200 Kč/jedno setkání

PRAKTICKÁ VŠÍMAVOST

Sebezkušenostní a praktický seminář na téma všímavost, která se zaměřuje na práce s tělem. Všímavost má pozitivní vliv na zdraví jedince, ale také na vztahy s ostatními lidmi. Je to metoda práce sám se sebou, která pomáhá s úzkostmi a depresemi. Účastníci se nejdříve seznámí s pojmy mindfulness a podob mindfulness. Následně budou provedeni některými podobami mindfulnessu. Budou se věnovat všímavosti vůči cílům a záměrům, myšlenkám a představám, emocím a stavům mysli. Workshop je určen všem, kteří si chtějí osvojit nejen preventivní techniky podporující psychické zdraví, vztah k sobě, vztahy v rodině, ale také těm, kteří na sobě vnímají úzkostné, popř. depresivní stavy.

ZAKOTVENÍ VE SKUTEČNOSTI

Tento zážitkový workshop bude směřován k sebepoznání v oblastech zakotvení se jako prevence před krizí, k uvědomění si oblastí podpory. Účastníci si zmapují čtyři zakotvení ve skutečnosti, zmapují si cíle v průběhu svého života, vyzkouší si techniku pozitivní akomodace (technika zaměřující se na základní bazální podporu, kterou je možné využít v rámci rodiny, přátel apod.).

EMPATICKÉ ZACHÁZENÍ S EMOCEMI

Jedná se o praktický a zážitkový workshop, který bude zaměřen na emoce. Emoce jsou jasné ukazatele naší spokojenosti, avšak je důležité je v sobě vnímat, rozeznat je, pojmenovat, akceptovat a umět s nimi empaticky pracovat. Účastníci se dozví nové informace při práci s emocemi, způsoby empatického vnímání svých emocí a jak využít jejich potenciálu k růstu osobnosti. Na základě sebezkušenosti si účastníci vyzkouší “emoční komunikaci” a jak si nevztahovat emoce druhých k sobě. Workshop je určen všem, kteří se zajímají o psychologická témata a o své psychické zdraví. Také rodičům, kteří chtějí předávat svým dětem empatický přístup k sobě.

Workshopy Vás provede:

Jana Wagnerová

Jana pracuje jako sociální pracovnice, současně je sama v psychoterapeutickém výcviku zaměřeném na člověka (výcvik CPA). Tématu Vztahy a komunikace v rodině se intenzivně věnuje již pátým rokem. Spolupráce s Janou je skvělá. Umí pracovat s trémou, s našimi omezeními. Budete se s ní cítit volně a zmizí vaše touha po dokonalosti.

Workshopy se konají na adrese:

SVČ Ivančice

Středisko volného času
Zemědělská 2
664 91 Ivančice

Jakékoliv otázky?

Zavolejte nám!

Míša 720 073 942

Soňa 722 938 173

Danča 736 149 571

Napište nám!